Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

چاقوی کلکسیونی و خاص استاد علیخانی با فولاد سان مای

قیمت برای شما : 5,000,000 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
چاقوی کلکسیونی و خاص استاد علیخانی با فولاد سان مای


طول کل:   
21 سانتیمتر  
طول تیغه:   
11 سانتیمتر  
طول دسته:   
10 سانتیمتر  
عرض تیغه:   
1/8 سانتیمتر  
جنس تیغه:   
فولاد سان مای با ساید فولاد دمشقی  
جنس دسته:   
صدف دریایی طبیعی  
وزن:   
91 گرم  
برند:   
استاد پرویز علیخانی  
غلاف:   
دارد  
جنس غلاف:   
چرم طبیعی  
نوع محصول:   
کلکسیونی و خاص  
مدت زمان کار شده:   
12 روز  

توضیحات تکمیلی محصول

چاقوی کلکسیونی و خاص استاد علیخانی با فولاد سان مای

داشتن هرچیزی که کمیاب و خاص باشد جدا از ارزش مادی و معنوی که دارد واقعا یک حس بسیار عالی به فرد میدهد و با هر بار نگاه کردن و یا استفاده کردن از آن وسیله حس عجیبی به فرد انتقال می یابد! فرقی نمیکند یک ماشین کلاسیک باشد! یک رادیو قدیمی چندین ساله باشه یک ساعت بسیار قدیمی باشد و یا یک چاقوی کم نظیر و خاصی مثل چاقوی کلکسیونی و خاص استاد علیخانی با فولاد سان مای باشد! محصولی که مشاهده میکنید یکی از آثار بسیار کمیاب استاد پرویز علیخانی فرزند بزرگ استاد گرانقدر زکریا علیخانی میباشد که بسیار هنرمندانه و خاص طراحی و ساخته شده است که با هر بار دیدن باز هم این چاقو زیبایی های خودش را دارد! متریال هایی که در ساخت این چاقو مورد استفاده قرار گرفته است عبارت است: فولاد سان مای با ساید فولاد دمشقی اسیتل و ضدزنگ، آلیاژ ورشو قیمتی در قسمت گارد و استر چاقو و صدف دریایی اصل و طبیعی در دسته ی این چاقو میباشد که در ادامه میخواهیم توضیحات کاملی از این چاقوی ارزشمند به شما عزیزان بدهیم!

 

فولاد سان مای با ساید دمشقی دیگر چیست؟

بله اطلاعات درست و دقیق درج شده است و شما اشتباه متوجه نشده اید! متریال استفاده شده در تیغه ی این چاقوی ارزشمند از متریال فولاد سان مای با ساید فولاد دمشقی میباشد! یعنی لبه از فولاد پرکربن میباشد و قسمت های دیواره یا بدنه هر دو طرف از فولاد دمشقی و آن هم ضدزنگ میباشد که بسیار متریالی خاص و کمیابی میباشد و قیمت بالایی نیز دارد! اگر از زاویه بالا شما به تیغه نگاه کنید خواهید دید وسط تیغه دقیقا یک لایه مشکی مشاهده میکنید این همان فولاد سان مای میباشد که در قسمت وسط لبه قرار گرفته است و سپس هر دو ططرف فولاد دمشقی میباشد که شاید برای اولین بار است چنین متریالی را مشاهده میکنید!

پترن شفاف ، با کیفیت و بدون هیچ گونه ترکی میباشد! نکته ی بسیار مهم اینکه متریال تیغه ضدزنگ میباشد!همین ضدزنگ بودن بسیار این چاقو را خاص میکند چون حتی در خارج از کشور یافت سان مای با ساید فولاد دمشقی ضدزنگ کار آسانی نیست و بسیار گران قیمت نیز میباشد! نحوه ی اچ کردن این فولاد ضدزنگ نسبت به فولادهای پرکربن متفاوت است و دردسرهای خاص خودش را دارد و کما اینکه از اسیدهای دیگری استفاده شده است!

 

جودان کاری های میلیمتری و با دقت

این یک نمای کلی از قسمت بالای این چاقو ارزشمند و فوق العاده خاص میباشد! جودان کاری های میلیمتری از نوک تیغه تا انتهای دسته که به وسیله ی سوهان های زرگری بسیار ظریفی بصورت دستی استاد علیخانی انجام داده اند!جودان کاری تنها هنر و خلاقیت سازنده میباشد و در کیفیت چاقو هیچ تاثیری ندارد! جودان کاری کاری بسیار وقت گیر و با دقت میباشد چرا که اگر کمی بی دقتی رخ دهد و یکی از طرح ها دقیق نباشد در نمای کلی کاملا آن طرح ایراد دار به چشم خواهد خورد و نمای چاقو را خراب خواهد کرد!

 

این چاقو بسیار ارزشمند و خاص میباشد!

خاص و ارزشمند بودن اینچاقو شاید تا به الان برای شما به اثبات رسیده باشد! از سوی دیگر یک چاقوی خاص باید تمام نکات ساخت و ارگونومی را بسیار با دقت تر و وسواسی تر پشت سر گذاشته باشد! اندازه ی کل این چاقو تنها 21 سانتیمتر میباشد و همانطور که در تصویر مشاهده میکنید کاملا به اندازه یک کف دست میباشد! اوج طراحی و خلاقیت در دسته ی این چاقو میباشد که در قسمت مخصوص به خودش توضیحات مفیدی خواهیم داد!

 

صدف دریایی یک متریال بسیار خاص و ارزشمندی برای دسته ی چاقو میباشد!

صدف دریایی اصل و طبیعی بسیار حساس و شکننده میباشد و کار هر سازنده ای نیست با چنین متریال خاصی دسته ی چاقویی بسازد چرا که کمی فشار زیاد موجب شکستن این صدف دریایی خواهد شد و یا هنگام سوراخ کردن و زدن میخ فولادی برای نصب بر روی استر چاقو اگر بازهم فشار زیاد باشد موجب شکستن خواهد شد! جدا از استفاده از صدف دریایی طبیعی استاد به همین کار بسنده نکرده است و سپس با استفاده از سوهان هایی بسیار ریز مشغول به ابزار زدن بر روی این صدف دریایی شده است و خط های هماهنگ و دقیقی را بر روی دسته ایجاد کرده است که در تصویر مشاهده میکنید چقدر ظاهر و زیبایی دسته را دگرگون کرده است! ابزار زدنبر روی صدف دریایی یکی از کارها و خلاقیت هایی از استاد گرانقدر پرویز علیخانی میباشد که برای اولین بار است چنین طرح هایی بر روی صدف دریایی ایجاد میشود! استر از الیاژ ورشو میباشد آلیاژ ورشو به دلیل داشتن مقادیری نقره در مقابل رطوبت و مایعات مقاوم است و تغییر رنگی نمیدهد ولی دارای رنگ کم رنگ تری نسبت به متریال آلیاژ برنج میباشد حتی دو گارد این چاقو نیز از الیاژ ورشو میباشد!

در تصویر زیر ظرافت به کار رفته در ساخت و هنر استاد پرویز علیخانی را مشاهده میکنید که شاهکار خاص و کم نظیری را ساخته اند! حتی اگر به دسته ی این چاقو دقت کنید هیچ میخی بر روی صدف پرچ نشده است و به شکل ماهرانه ای صدف دریایی را بر روی استر متصل کرده اند! این چاقو یکی از شاهکارهای استاد علیخانی میباشد و قطعا چنینی چاقویی با این متریال های استفاده شده و چنین طرحی را تا به حال مشاهده نکرده اید!

 

جنس محافظ چاقو از چرم میباشد!

حمل چنین چاقوی زیبا و گرانقیمتی نیاز به یک محافظ خوبی دارد و چه چیزی بهتر از چرم طبیعی که کاملا از هرگونه خط و خش این چاقو را محافظت میکنید! شما میتوانید این چاقو را برای عزیزان خود به عنوان هدیه ارزشمند تهیه کنید! جنس جلد از چرم طبیعی میباشد و دارای دو دکمه برای قفل کردن در جلد میباشد تا چاقو به هیچ عنوان از جلد خارج نشود و از هرگونه خط و خشی محافظت گردد!

در پایان از شما عزیزان برای مشاهده ی ویدیویی کوتاه از این محصول دعوت به عمل می آید! مشاهده ی این ویدیو به شما در انتخاب و دیدن جزییات و کیفیت کار و ساخت این اثر کمک بسیار زیادی خواهد کرد!( به زودی بارگذاری خواهد شد)

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه: