Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

چاقوی طبیعتگردی مدل C211

قیمت برای شما : 93,600 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
چاقوی طبیعتگردی مدل C211


طول کل:   
24سانت  
طول تیغه:   
13 سانت  
طول دسته:   
11 سانت  
عرض تیغه:   
4/5 سانت  
جنس تیغه:   
ck75  
جنس دسته:   
چوب بلوط  
وزن:   
165 گرم  
برند:   
استاد مرتضی  
غلاف:   
دارد  
جنس غلاف:   
فوم صنعتی  
نوع محصول:   
شکاری - مناسب طبیعتگردی  

توضیحات تکمیلی محصول

چاقوی طبیعتگردی مدل C211

در طبیعت گردی یکی از ابزار بسیار مهم و ضروری داشتن یک کارد خوب و باکیفیت با طراحی خوب و ارنوگومی عالی دسته آن میباشد! در انتخاب چاقوهای طبیعتگردی باید به چندین نکته توجه کنید: 1 به دنبال چه نوع کارد طبیعتگردی هستید؟ 2 انتظار شما از آن چاقو در چه سطحی است؟ 3 طول و وزن چاقوی مد نظر شما چقدر است؟  4 آلیاژ تیغه چیست؟ ببینید شما قبل خرید اگر به جواب همه ی این سوال ها برسید بدانید که محصولی که انتخاب خواهید کرد بسیار برای شما پرکاربرد خواهد بود و میتواند 90% توقع شما را برآورده کند و اما چشم بسته چاقویی صرفا به عنوان چاقوی طبیعتگردی انتخاب کنید شاید نتواند نیاز شما را پاسخ دهد! چاقوی طبیعتگردی پیش رو جز چاقوهای با سایز متوسط میباشد که از حالت بوشکرافت خارج شده و کمی مایل به حالت تاکتیکال است! این چاقو را شما میتوانید در طبیعتگردی با استفاده از غلافی که دارد به دور کمر خود ببندید و در صورت نیاز به آن دسترسی داشته باشید! طول تیغه 13 سانتی دست شما را کاملا باز میگذارد اگر این چاقو را برای شکار کردن حیوانات در طبیعتگردی و محافظت از خود در برابر حیوانات درنده در جنگل و کوهستان انتخاب کردید انتخاب درست و به جایی است! کلیت چاقو و طراحی آن حالت تهاجمی دارد و میتواند در برابر حیوانات درنده و وحشی در صورت مجبور شدن از شما محافظت کند!

 

جنس تیغه چیست؟

در انتخاب آلیاژ مناسب برای چاقوی مدنظرتان وسواس به خرج دهید! در کٌلیت چاقوهایی به تیغه های فولادی که دارای کربن بالایی هستند میتواند گزینه ی عالی برای انتخاب به عنوان یک چاقوی طبیعتگردی باشد! و اما مگر کربن چه خصوصیاتی دارد که گزینه ی خوبی برای انتخاب میشود؟ کربن در آلیاژ باعث مقاوم بودن در برابرضربه میشود و خب چاقوی طبیعتگردی چاقویی است که میخواهید به تنه ی درخت و شاخ و برگ نیز ضربه وارد کنید دیگه! پس همین را انتخاب کنید! فولادهای بسیار مختلفی در دنیا وجود دارد که دارای کربن بالایی میباشد ولی به علت تحریم ها متاسفانه بسیاری از آلیاژهای باکیفیت در ایران موجود ندارد! ولی فکر نکنید آن تیغه های شاهکار هستند و یا فرق بسیار اساسی دارند خیر همین آلیاژ های موجود نیز میتوانند جوابگوی نیاز شما باشد پس زیاد حسرت آن آلیاژها را نخوردید البته بخورید! واقعیتش اینه که خودمونم نمیدونیم حسرتش رو بخوریم یا نه!!!! ( شوخی) ck75 میتواند سختی عالی به ما بدهد ولی خب سختی عالی مساوی است با شکنندگی تیغه ، این آلیاژ آلیاژی بسیار مناسب جهت مصرف برای چاقوهای تاکتیکالی هست که در شرایط سخت استفاده خواهد شد پس چه چیزی بهتر از این آلیاژ خوب؟

 

وزن این چاقو چقدر است؟

165 گرم کاملا جدی و بدون شوخی وزن این محصول است! این وزن یعنی اگر این کارد با شما روزها و ساعت ها در طبیعتگردی و با پای پیاده همراه باشد و به دور کمر شما بسته باشد وزنی مانند یک کمر بند چرمی را خواهد داشت! شما با این وزن کاملا قدرت مانور بالایی خواهید داشت و از نیروی کمی از بدن خود استفاده خواهید کرد! اگر به طراحی تیغه دقت کرده باشید خواهید دید که حالت تهاجمی دارد و گزینه ی مناسبیی برای ضربه زدن میباشد! شما میتوانید برای قطع کردن شاخ و برگ و هرس درختان با تیغه ی این چاقو ضربه وارد کنید! مهتر از همه وزن محصول اینکه به علت وزن پایین میتوانید این محصول را روزها با خود در طبیعتگردی داشته باشید بدون خستگی از حمل کردن چاقو، حتما میدانید در طبیعتگردی بصورت پیاده بردن وسایل سنگین وزن کار کاملا اشتباهی است و همه طبیعتگردان وسیله هایی مهم و سبک وزن را گلچین میکنند و با خود میبرند این چاقو به هیچ عنوان نمیتواند از لیست شما خط بخورد به خاطر کارایی بالا ، کیفیت عالی و وزن بسیار سبکش!

 

جنس دسته چاقوی طبیعتگردی مدل C211 

چوب بلوط یکی از انتخاب های خوب برای یک چاقوی طبیعت گردی میباشد اگر اطلاع داشته باشید به علت مقاومت بالایی که این چوب در برابر رطوبت و مایعات دارد گزینه ی عالی برای استفاده تو محیط های رطوبتی و مکان های شرجی میباشد یعنی شما هیچ مشکلی ندارید اگر دسته ی چاقو داخل آب بیوفتد و داخل آب بیوفتد این چوب تا حدود بسیار زیادی مقاومت از خود نشان خواهد داد. چوب بلوط دارای تراکم رنگی بسیار زیادی است و از رنگ های قهوه ای روشن و تیره تا رنگ های قرمز روشن و تیره از این چوب موجود میباشد. این چوب جز چوب های سنگین و پرتراکم است و در برابر موریانه نیز از خود مقاومت خوبی به خرج میدهد! اگر میخواهید این محصول به بالاترین کیفیت خود برسد و ثابت باشد همیشه بعد از استفاده هم تیغه و هم دسته ی چاقو را با روغن پارافین چرب کنید تا کاملا در برابر رطوبت و مایعات مقاوم باشد و مثل روز اول به شما کارایی بدهد!

نکته: به هیچ عنوان برای تیز کردن این چاقو از ابزارهای بی کیفیت و افراد بی تجربه استفاده نکنید استفاده از ابزارهای چاقوتیزکن بی کیفیت و علل خصوص چینی باعث افت کیفیت و طول عمر این محصول خواهد شد و  کاملا کیفیت محصول را کاهش خواهد داد برای تیز کردن دوباره از افراد با تجربه به این کار اولا استفاده کنید و سپس از ابزارهای چاقوتیزکن مثل مسقل و سنگ های با کیفیت استفاده نمایید توجه نمایید 50 % از اثبات کیفیت و کارایی این محصول به نحوه ی نگهداری و استفاده شما برمیگردد و انتظار نداشته باشید با لبه ی این چاقو به آهن و فلزات ضربه وارد کنید و تیغه سالم ماند!

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه: