Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

چاقوی چوپانی دسته استخوان

قیمت برای شما : 136,000 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
چاقوی چوپانی دسته استخوان


طول کل:   
20 سانت  
طول تیغه:   
11 سانت  
طول دسته:   
9 سانت  
عرض تیغه:   
3 سانت  
جنس تیغه:   
آلیاژ فولادی 80CRV2  
جنس دسته:   
استخوان گاو  
وزن:   
90 گرم  
برند:   
استاد دادو  
نوع محصول:   
چوپانی - مناسب کوه و دشت  

توضیحات تکمیلی محصول

چاقوی چوپانی دسته استخوان 

 

چاقوی چوپانی،چاقوی مورد علاقه افرادی که در کوه و دشت و صحرا همیشه هستند این چاقو به واسطه ی کاربردی که دارد بسیار مورد توجه اینگونه عزیزان میباشد! تیغه ای بلند و پهن تر از سایر تیغه ها و دسته ای عموما از چوب کائوچو و یا شاخ میباشند که در بازار در دسترس هستند! از این وسیله میتوان برای کارهایی نظیر استفاده در طبیعت برای بریدن و یا در آوردن گیاهان دارویی استفاده کرد و یا برای ذبح حیواناتی نظیر گوسفند و مرغ و اردک نیز هم استفاده کرد! کار با این چاقو بسیار راحت میباشد و شما به راحتی میتوانید با یک دست تیغه را باز کنید و بعد از اتمام کار تیغه را کاملا تمیز کرده و دوباره با فشار بسیار کمی به پشت تیغه ، تیغه را درون دسته ببندید! از نکات مهم این چاقو نیز هم میتوان به وزن بسیار پایین آن اشاره کرد که کار را برای حمل آن برای مدت طولانی بسیار راحت میکند.

 

جنس تیغه چاقوی چوپانی دسته استخوان چیست؟

 

همه ما میدانیم آلیاژهای فلزی استیل نسبت به آلیاژهای استنلیس استیل دارای مقاومت و برش بالایی میباشند ولی خب زمانی است که چاره ای جز به انتخاب چاقو با تیغه ی استنلیس استیل نداریم! البته این الیاژ بسیار آلیاژ خوبی میباشد فقط در مقابل سایر آلیاژهای فولادی هم سختی کمتری میگیرد و هم معایب بیشتری دارد! البته در این محصول از یک آلیاژ خوب و با کیفیت فولادی به نام 80CRV2 استفاده کرده ایم! این آلیاژ به شما این امکان را میدهد چاقو را تا نهایت ممکن تیز کنید و به خاطر داشتن کربن بالا این تیزی را نیز به خوبی میتواند تیغه حفظ کند که خبر خوبی میباشد! برای تیز کردن دوباره ی تیغه تنها کافی است از سنگ های خوب و باکیفیت استفاده کنید و سپس یک یا دوبار به تیغه مسقل بکشید تیغه تیز تیز خواهد شد! 

 

جنس دسته ی این چاقو چیست؟

 

جنس دسته چاقو را میتوان به صندلی ماشین تشبیح کرد! چرا که یک ماشین در کنار یک موتور پرقدرت و قوی نیازمند یک صندلی بسیار راحتی است بدین گونه جنس دسته هم در چاقو نقش اساسی دارد و اگر در انتخاب و پرچ دسته ی انتخابی بر روی چاقو کمی کوتاهی شود کاملا چاقو بی اثر و بی کاربرد میشود سازنده باید بداند ارگونومی دسته را به گونه ای طراحی کند که کاملا خوش دست و در دست جای گیرد و به هیچ عنوان وقتی مصرف کننده چاقو را در دست میگیرد حس بدی را انتقال ندهد و باعث قدرت مانور بالای مصرف کننده هنگام استفاده گردد! 

جنس دسته از استخوان گاو میباشد که به طرح شاخ گاومیش طراحی شده است! استخوان گاو بصورت خام کاملا سفید میباشد و با سپری کردن مراحلی مثل جوشانده شدن در آب جوش و غیره رنگ تیره ای به خود میگیرد و با سنبه های کوچک ناهمواری هایی بصورت تصادفی بر روی دسته ایجاد میشود تا به شکل گوزن طبیعی ساخته شود! شاخ گوزن به علت گرانقیمت بودن در کارهای بازاری و تعداد بالا آن چنان توجیح اقتصادی برای استفاده ندارد و جای گزین آن همین استخوان گاو میباشد!

 

خوش دستی چاقوی چوپانی چطور است؟

 

ببینید در ساخت این محصول سعی شده است واقعا با نهایت کیفیت با این درج قیمت تولید شود! باید حقیقت را گفت این چاقو از یک چاقوی همین شکل که قیمت 400 الی 500 هزار تومنی دارد وجز چاقوهای سفارشی میباشد که در تعداد محدودی تولید میشود دارای کیفیت پایین تری میباشد ولی نکته ی مهم اینکه با صرف این مبلغ میتوان به طور قاطع عرض کرد یک محصول باکیفیت به دست شما میرسد! محصولی با تیغه ی بسیار تیز و باکیفیت البته در این رنج قیمت که شما را قطعا راضی خواهد کرد! فقط همیشه به این نکته توجه کنید چاقو به هیچ عنوان برای ضربه زدن به آهن و بریدن آهن طراحی و ساخته نشده است لطفا هنگام استفاده از چاقو بصورت اصولی حالا در هر رنج قیمتی استفاده کنید!

شما هر زمان که به چاقو نیازی نداشتید به راحتی میتوانید با انگشت شصت خود به لبه ی پشت تیغه که تیز نمیباشد کمی فشار وارد کنید تیغه سریعا به درون دسته حرکت خواهد کرد و منجر به بستن تیغه خواهد شد و میتوانید چاقو را در جیب و یا داشبرد ماشین قرار دهید و به کار خود ادامه دهید! به همین راحتی فقط همیشه به این نکته توجه کنید نگهداری از چاقوهایی نظیر استخوان و یا شاخ گوزن نیازمند دقت بالایی است و همیشه سعی کنید چاقو کاملا بهداشتی و تمیز باشد! نکته: همانطور که در قسمت توضیحات تیغه اشاره شد محصول از یک آلیاژ پرکربن بهره میبرد این آلیاژ در تماس مستقیم با رطوبت و مایعات و لکه دچار اکسید شدن و زنگ زدن تیغه خواهد شد لذا برای جلوگیری از این مشکل همیشه توجه داشته باشید تیغه را کاملا بعد از استفاده تمیز کنید وبه هیچ عنوان بر روی تیغه لکه و مایعات وجود نداشته باشید و برای حفظ درخشندگی تیغه همیشه توجه کنید تیغه را آغشته به چربی نمایید تا به هیچ عنوان دیگر مشکلی از بابت زنگ زدن نداشته باشید!

 

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 
امیر گفته : 1399/11/02تاریخ درج نظر :
چاقوی عالی بود ممنون از زحماتتون.