Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

چاقوی گنجشک برجسته تیغه بادامی

قیمت برای شما : 481,800 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
چاقوی گنجشک برجسته تیغه بادامی


طول کل:   
18 سانت  
طول تیغه:   
8 سانت  
طول دسته:   
10 سانت  
عرض تیغه:   
2/5 سانت  
جنس تیغه:   
80crv2  
جنس دسته:   
شاخ گوزن طبیعی  
وزن:   
168 گرم  
برند:   
استاد ناصر  
غلاف:   
ندارد  
جنس غلاف:   
-  
نوع محصول:   
کلکسیونی - جیبی  
مدت زمان کار شده:   
8روز  

توضیحات تکمیلی محصول

چاقوی گنجشک برجسته تیغه بادامی

چاقوی گنجشک برجسته ی تیغه طرح بادامی از چاقوهای جیبی کلکسیونی اما کاربردی میباشد که با توجه به ظاهر زیبا و کار شده ی آن کاملا کاربردی و با کیفیت میباشد که هم اکنون در فروشگاه چاقوی زنجان به معرض فروش گذاشته شده است. همانظور که از اسم این محصول پیداست طرح تیغه ی این چاقو معروف به بادامی میباشد. تیغه های بادامی به تیغه های گفته میشود که نوک آنها حالت نیم دایره ای دارد. کاربردهای این نوع تیغه ها علاوه بر کاربردهای معمول یک کاربردی و ویژگی بیشتر دارد که آن هم پوست کندن حیوانات و ذبح حیوانات از جمله خروس - اردک و... میباشد زیرا با توجه به حالت نیم دایره ای نوک تیغه که دارد به راحتی میتواند پوست حیوانات را از گوشت و استخوان جدا سازد. در ساخت این محصول زیبا دقت فراوانی شده است تا محصولی در عین حال با کیفیت و بسیار زیبا نیز ساخته شود. از ویژگی های دیگر این محصول میتوان به ضامن قفل تیغه آن اشاره کرد که ضامن بصورت دستی کنده کاری انجام گرفته و به شکل  یه کبوتر نیم رخ ساخته شده است که کاملا برجسته و بسیار زیبا میباشد از دیگر ویژگی های دیگر به جودان کاری های پشت دسته و تیغه و شیار در پشت دسته اشاره کرد که در ادامه با توضیحاتی از این محصول در کنار شما دوستان عزیز خواهیم بود.

 

جنس تیغه چاقوی گنجشک برجسته تیغه بادامی

جنس تیغه ی انتخاب شده برای این محصول از فولاد 80crv2 میباشد فولادی مقاوم ولی در عین حال برنده که برای استفاده در تیغه ی یک چاقوی جیبی با کیفیت گزینه ی بسیار مناسبی میباشد. تیغه بصورت مرحله ای تمام مراحل سخت کاری تیغه از جمله گداخته شدن در کوره های صنعتی و سپس چکش کاری بر روی تیغه و حالت دادن به آن سپری شده است که بصورت خلاصه وار مراحل سخت کاری و شکل دادن تیغه توضیح داده شد. بعد از مرحله ی گداخته شدن تیغه نوبت چکش کاری بر روی تیغه ی خام و حالت پذیر میرسد که در این مرحله ی چکش تیغه را با استفاده از چکش ایجاد میشود و سپس در کوره های کوچک که با روغن پر شده است فرو میرود تا سختی به خود بگیرد و ادامه ی ماجرا... تیغه دارای کیفیت عالی میباشد.

 

حکاکی های پشت تیغه و دسته چاقوی گنجشک برجسته تیغه بادامی

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید در پشت تیغه محصول و پشت دسته شاهد طرح های بسیار زیبایی هستیم که با استفاده از انواع سوهان ها و ابزار لازم بصورت دستی این شکل های زیبا با صرف دقت و زمان زیاد ایجاد شده است.دقیقا پشت تیغه شاهد یک شیار عمقی هستیم که ملزم به دقت بسیار زیاد سازنده میباشد و به نوعی هم هنر و دقت خود را به رخ بیننده میکشد.و بعد از آن به خط های موازی و مرتب میرسیم که همه در یک جهت و یک سو میباشند که با دقت در یک ردیف میباشند و جلوی زیبایی را به دسته داده است.

 

جنس دسته چاقوی گنجشک برجسته تیغه بادامی

جنس دسته انتخاب شده از شاخ گوزن میباشد. شاخ گوزن به دلیل زیبایی ظاهری کاملا طبیعی ، آج های طبیعی بر روی شاخ که در موقع استفاده حس جالبی به مصرف کننده انتقال میدهد و دوام و مقاومت خوب در انواع شرایط هوایی از انتخاب های اول برای استفاده در دسته ی چاقوها و علل خصوص سفارشی و کلکسیونی میباشد.که با یک میخ فولادی و دو میخ مسی به دسته کاملا محکم پرچ شده است تا به هیچ عنوان از دسته جدا نشود. در انتهای دسته نیز شاهد طراحی سر گنجشک میباشیم که بر زیبایی هر چه بیشتر این اثر افزوده است البته داخل دسته نیز یک کبوتر دیگر با خط های جودان کاری شده نیز وجود دارد که تصویر آن در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 

نکته: تیغه ی این محصول در تماس بلند مدت با رطوبت و مایعات دچار تغییر رنگ و زنگ زدگی و سیاه شدن تیغه خواهد شد برای جلوگیری از این مشکل همیشه به خاطر داشته باشید اگر از این محصول استفاده خواهید کرد بعد از اتمام کار تیغه را با دستمال کاملا خشک پاک کنید حتی اگر اثر انگشت نیز بر روی تیغه بود پاک کنید و کمی هم تیغه را چرب نمایید با این کار دیگر هیچ مشکلی از بابت تغییر رنگ و یا سیاه شدن تیغه نخواهید داشت.

 

نکته دوم: تیغه بعد از استفاده نیاز به تیز شدن دوباره خواهد داشت و بهترین روش تیز کردن با مسقل های چاقو تیز کن و یا سنگ های با کیفیت چاقو تیز کنی میباشد که به تخصص نیز نیاز دارد و به هیج عنوان از چاقو تیز کن های چینی و غیر استاندارد برای تیز کردن تیغه استفاده ننمایید که باعث از بین رفتن لبه ی چاقو به علت خوردنگی بالا و غیر استاندارد میشوند.

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه: