Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

قلم تراش دو تیغه گنجشک

قیمت برای شما : 545,000 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
قلم تراش دو تیغه گنجشک


طول کل:   
15 سانت  
طول تیغه:   
6 سانت - 5 سانت  
طول دسته:   
9 سانت  
عرض تیغه:   
1 سانت  
جنس تیغه:   
فولاد H1  
جنس دسته:   
شاخ گوزن و استیلنس 420  
وزن:   
101 گرم  
برند:   
استاد سهرابی  
نوع محصول:   
قلم تراش - سفارشی  

توضیحات تکمیلی محصول

قلم تراش دو تیغه گنجشک

همیشه هرجا اسمی از خوشنویسی می آید سریع فکرمان به خوشنویسی های بسیار زیبا و چشم نواز بسیاری از خوشنویسان ایران زمین میرود که چگونه با قلم آن خط های زیبا و چشم نواز را پدید می آورند. خوشنویسان افراد بسیار حساس و وسواسی در انتخاب وسایل کارشان هستند و هر قلم ، قلم تراش ، مرکب و دیگر وسایل خوشنویسی را به سادگی انتخاب نمیکنند بلکه بسیار با وسواس بالا و با دقت تمام این محصولات را انتخاب و خریداری میکنند چرا که در کارشان بسیار دقیق هستند و وجود ابزار استاندارد و با کیفیت یکی از ضرورت های یک استاد خوشنویس میباشد. باید بگوییم قلم تراش جز چاقوهای ظریف و زیبا میباشد چرا که با دقت بسیار بالایی ساخته میشود چون استادان خوشنویسی همیشه سفارش یک کار خوب و تمیز و بدون ایراد را میکنند برای همین هم سازنده نیز تمام سعی خود را به خرج میدهد تا یک محصول تمام عیار را بسازد. قلم تراش ها در سایزهای بسیار متنوعی هستند تک تیغه، دو تیغه ، چهر تیغه ، تا  شانزده تیغه که محصولات فوق العاده خاصی هستند که به تعداد بسیار کمی وجود دارند البته همین چند تیغه ها در شکل های بسیار متنوعی هستند که تمام شرح شکل های آنها در این پست امکان پذیر نمیباشد به حر حال وقتتان را بیشتر از این نمیگیریم و میرویم سراغ اطلاعات و جزییاتی از این قلم تراش دو تیغه ی زیبایی گنجشک با ما همراه باشید.

 

این محصول از دو تیغه بهره میبرد به گونه ای که تیغه ی اول یک سانت از تیغه ی دوم کوتاه تر میباشد و میتوانید از هر دو تیغه استفاده کنید با توجه به سایز قلم که آیا سایز بزرگ نیاز میباشد یا سایز کوچک مقرون به صرفه هم میباشد تلفیق دو قلم تراش در یک قلم تراش منطقی میباشد این گونه نیست؟

 

جنس تیغه قلم تراش دو تیغه گنجشک

خوب قلم تراش مساوی است با تیغه یعنی قلم تراشی که تیغه ای با کیفیت نداشته باشد به هیچ عنوان هر چقدر زیبا هم باشد اصلا مورد قبول نیست و نمیتواند در بازار برای خود مشتریانی را جذب کند برای همین تیغه را بخش مادر قلم تراش مینامند به گونه ای که اولین پرسش استادان خطاطی و خوشنویسی این است که آیا تیغه ی فلان قلم تراش با کیفیت است و میتواند خواسته های آنها را بر آورده کند یا خیر؟ و بعد به سراغ زیبایی و سایر مشخصات قلم تراش میروند.

 

برای همین در این محصول از تیغه ی H1 استفاده کردیم تا خیالمان را از بابت تیغه راحت کنیم. فولاد H1 از نوع فولادهای بسیار مقاوم در برابر خوردگی لبه میباشد و به همین سادگی ها خراب نمیشود البته نباید به هر جایی تیغه را بیندازید! تیغه مراحل سخت کاری و چکش کاری را زیر دستگاه کوره صنعتی دیجیتالی گذرانده است و با دماهای استاندارد تمام مراحل سخت کاری را گذرانده است و بعد آن سایر کارهای تیغه از جمله سوهان کاری های پشت تیغه سنباده کاری برراق کردن تیغه و تیز کردن تیغه انجام شده است البته این مراحل را بصورت خلاصه عرض کردیم زیرا کارهای بسیار انجام میشود تا یک تیکه فولاد سخت بی استفاده به این شکل در آید و زحمت فراوانی را طلب میکند.

 

جنس دسته قلم تراش دو تیغه گنجشک

همانطور که اطلاع دارین شاخ گوزن کهربا شاخ گاومیش و فیبرهای صدفی از دسته های پر طرفدار در قلم تراش ها میباشند که همیشه از این گونه دسته ها در قلم تراش ها اکثرا استفاده شده است البته تنها به این  موارد گفته شده خلاصه نمیشود و این چند مورد ذکر شده تنها از دسته های پرطرفدار میباشد. شاخ گوزن استفاده شده از گوزن طبیعی و تازه میباشد که با میخ هایی مسی به دسته کاملا پرچ شده است.

 

جنس باربند استفاده شده در این قلم تراش از استیلنس 420 میباشد. باربند به قسمت انتهای دسته که به شکل گنجشک طراحی و ساخته شده و انتهای تیغه که مشاهده میکنید گفته میشود.در درون دسته از ورق های مسی استفاده شده است. که با پرداخت دستی کاملا شفاف شده است که در زیر نور بازتاب نور زیبایی در درون دسته دارد و وقتی با سوهان کاری هایی که درون دسته نیز شده است تلفیق میشود زیبایی خاصی را پدیدی می آورد.

 

نکته: لطفا همیشه دقت کنید برای تیز کردن قلم تراش ها به هر چاقو تیز کنی اعتماد نکنید مخصوصا به سنگ ها و چاقو تیز کن های چینی و بی کیفیت که قاتل تیغه های چاقوهایتان هستند با خورندگی بسیار بالایی که اینگونه سنگ ها و چاقو تیز کن ها  دارند درست چاقویتان را تیز میکند ولی بیش از اندازه نازک میکند تیغه را و همین علت موجب خرابی تیغه خواهد شد بهتر است اگر نمیتوانید خود قلم تراش و یا هر نوع چاقویی را که دارید به افراد وارد کار این کار را بسپارید. توجه هم بفرمایید روی تیغه به هیچ عنوان آثاری از اثر انگشتتان بصورت بلند مدت نباشد همین طور مایعات که موجب زنگ زدگی تیغه خواهد شد برای رفع این مشکل بهتر است همیشه تیغه را چرب نگه دارید که بسیار در طول عمر چاقویتان مفید میباشد.

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 
عباس یزدانی پور گفته : 1399/06/13تاریخ درج نظر :
با سلام و عرض ادب
واقعا" دست مریزاد به این کارهای خیلی زیبا و استوار
موفق باشید...