Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

شمشیر کلکسیونی گل میخ صفوی

قیمت برای شما : 1,700,000 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
شمشیر کلکسیونی گل میخ صفوی


طول کل:   
61 سانتیمتر  
طول تیغه:   
46 سانتیمتر  
طول دسته:   
15 سانتیمتر  
عرض تیغه:   
4 سانت  
جنس تیغه:   
فولاد ATS-34  
جنس دسته:   
شاخ گاومیش قدیمی  
وزن:   
418 گرم  
برند:   
استاد فضلی  
غلاف:   
دارد  
جنس غلاف:   
چوب گردو روکش چرم طبیعی گوسفندی  
نوع محصول:   
کلکسیونی - خاص  

توضیحات تکمیلی محصول

شمشیر  کلکسیونی گل میخ صفوی

شمشیرو قمه از قدیم ایام  از ابزارهای محبوب در سالیان بسیار دور در ایران بوده است زیرا برای بقا و جنگ همیشه در جنگ ها از شمشیرهای گوناگون استفاده میشده است و به گونه ای در سالیان طولانی سلاحی برای بقا در جنگ بوده است که امروزه با پیشرفت تکنولوژِی این شمشیرها جای خود را به تفنگ های بسیار بسیار به روز و فوق العاده خطرناک داده است. با گذشت زمان این شمشیرها دیگر استفاده ای ندارند و برای دکوراسیون و کلکسیون شخصی مورد استفاده قرار میگیرد. در سالیان طولانی افرادی همچون مرحوم استاد امضای اسدالله اصفهانی بوده اند که بسیار شمشیرهای باکیفیت میساخته اند به گونه ای که بعضی از کارهای ایشان که در موزه نگه داری میشود با گذشت 400 سال از ساخت آن هنوز هم بدون افت کیفیت و کاملا سالم است. در مقاله ای مفصل تمام سازندگان و سرگذشت شمشیر در ایران ذکر شده است که در قسمت مقاله ها در دسترس میباشد.و اما توضیحاتی از این شمشیر، این شمشیر بصورت کاملا سفارشی ساخته شده است. زیرا این محصول؛محصولی معمولی نیست و در تولید این شمشیر کلکسیونی از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه موجود استفاده شده است. گل میخ هایی تمام دست ساز از فولاد D2 گرفته تا تیغه ی ATS_34. در ادامه با بخشی از توضیحات این شمشیر کلکسیونی و خاص در کنار شما هستیم.

 

جنس تیغه شمشیر کلکسیونی گل میخ صفوی

به دلیل اینکه این شمشیر میبایسد یک محصول تماما عیار و بسیار با کیفیت باشد بر آن شدیم از فولادی در تیغه ی این محصول استفاده نماییم که دارای استحکام بسیار بالا و برش بسیار عالی باشیم. که فولاد استفاده شده ATS_34 نام دارد. این فولاد از فولادهای بسیار خوب و درجه یک شرکت HITACHI میباشد. لبه هایی بسیار مقاوم ولی در عین حال بسیار برش دار که دست ما را در تولید یک محصول با کیفیت باز گذاشته است. مراحل سخت کاری و چکش کاری این تیغه با استفاده از کوره های آلمانی در زیر دماهای کاملا مشخص گذرانده شده است تا تیغه بصورت کاملا گداخته شود و سپس زیر چکش پرسی های چند تنی چکش کاری شده است و بعد از آن درون سطل های روغن انداخته شده است تا نهایت سخت کاری را به خود گیرد.(البته مراحل خاص و اساسی آبکاری و چکش کاری تیغه به علت محرمانه بودن بصورت کاملا ذکر نشده است). بر روی تیغه همانطور که مشاهده میفرمایید دارای سه شیار میباشد که بدون استفاده از رنده مکانیکی و بصورت کاملا دستی با نهایت دقت ایجاد شده است.تیغه بصورت کاملا یک تیکه بوده و به دسته متصل میباشد.

 

جنس دسته شمشیر کلکسیونی گل میخ صفوی

جنس دسته ی این محصول از شاخ گاومیش 10 ساله میباشد. به این دلیل از شاخ گاومیش قدیمی استفاده شده است که دیگر این شاخبه علت اینکه کاملا خشک شده است به هیچ عنوان به درون دسته نمیکشد. شاخ های گاومیش کیفیت عالی باید چند سالی در مکانی بدون رطوبت و کاملا خشک بماند تا تمام رطوبت از داخل شاخ خارج شود به همین علت اینگونه شاخ های قدیمی نیز به علت کمیاب بودن قیمت بالایی دارند. همانطور که در تصویر مشاهده میفرمایید گل میخ های استفاده شده از گل میخ های شمشیرهای صفوی میباشند که بصورت دستی کاملا ساخته شده است و از گل میخ های ریخته و قالب دار آماده استفاده نشده است. ساخت همین سه عدد گل میخ از فولاد D2 دو روزه کاری زمان برده است زیرا سنباده های گوناگونی بر روی آنها خورده است تا به این شکل در امده اند. و از دورن دسته رد شده اند و کاملا به دسته پرچ شده اند. 

 

جنس غلاف شمشیر کلکسیونی گل میخ صفوی

جنس غلاف ساخته شده برای این شمشیر کلکسیونی از چوب درخت گردو بوده است که با روکش چرم اصل گوسفندی نیز روکش شده است و در طرف پشت غلاف نیز به صورت دستی دوخته شده است. ورقه های براق طلایی رنگ که مشاهده میفرمایید از جنس برنج میباشد که با قیچی ورقه ها بریده شده است و به دست به روی غلاف جاسازی شده است در انتهای غلاف اگر دقت کرده باشید نیز بصورت طرح قدیم نیز گل الماسی نیز طراحی و نصب شده است که شکل یک شمشیر صفوی اصیل را کاملا ایجاد کرده است.

 

در تصویر زیر محل دوخت روکش چرم گوسفندی بر روی غلاف چوبی را مشاهده میفرمایید.

 

نکته : این محصول صرفا برای استفاده در دکوراسیون کلکسیون شخصی و موزه ای ساخته شده است و کاربرد دیگری نیز ندارد. تماما مراحل ساخت و تولید این شمشیر کلکسیونی با دقت بسیار بالا و جز به جز مورد بررسی قرار گرفته است.به علت تولید بسیار محدود این محصول احتمال ناموجودی این محصول در وبسایت موجود میباشد و برای ثبت سفارش این اثر میتوانید از بخش ارتباط با ما در تماس باشید. تیغه ی این محصول به رطوبت و مایعات حساس یباشد و برای زنده بودن محصول و زیبایی آن بهتر است مصرف کننده همیشه بعد از مشاهده ی محصول با دستمال نرم اقدام به پاک کردن اثر انگشت و لکه ها بر روی تیغه نمایید و کمی هم نیز تیغه را چرب کند با این روش محصول سالیان طولانی همیشه به همین گونه خواهد ماند.

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه:

 
مهرداد گفته : 1398/09/20تاریخ درج نظر :
باسلام آیا پیشود شمشیرهای قدیمی را آبکاری و تعمیر حرفه ای کرد
chaghoozanjan گفته : 1398/09/29تاریخ درج نظر :
سلام خیر امکان نداره دوباره سختکاری بشه