Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

شمشیر طلاکوب صفویه ای فرجیان

قیمت برای شما : 6,300,000 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
شمشیر طلاکوب صفویه ای فرجیان


طول کل:   
63/5 سانتیمتر  
طول تیغه:   
49 سانتیمتر  
طول دسته:   
14/5 سانتیمتر  
عرض تیغه:   
3/4 سانتیمتر  
جنس تیغه:   
تیغه جوهر دار ( داماس )  
جنس دسته:   
شاخ گاومیش  
وزن:   
370 گرم  
برند:   
استاد رضا فرجیان  
غلاف:   
دارد  
جنس غلاف:   
چوب گردو روکش چرم گوسفندی  
نوع محصول:   
موزه ای منحصر بفرد  

توضیحات تکمیلی محصول

شمشیر طرح صفویه طلاکوب موزه ای

وقتی صحبت از شمشیرهای خاص و کمیاب میشود همیشه اسم محصولات و اثر استاد رضا فرجیان میدرخشد ایشان خالق و سازنده ی این شمشیر خاص و بسیار با کیفیت کمیاب هستن که فقط ازش 2 عدد کلا تولید شده همه و همه ی مواد به کار رفته در ساخت این محصول با وسواس بسیار بسیار بالا و از مواد اولیه بسیار کمیاب نظیر فولاد جوهر دار و یا همان داماس میباشد که یکی از تیغه های بسیار کمیاب و قیمتی در دنیا میباشد که بسیار دارای مقاومت بالایی میباشد در ادامه با بخشی از توضیحات از این محصول ماندگار همراه ما باشید.

جنس تیغه شمشیر طرح صفویه طلاکوب موزه ای

جنس تیغه ی این محصول از یک فولاد بسیار خاص و کمیاب میباشد که شاید به جرعت میتوان گفت در ایران شاید تعداد نفراتی که بتوانند این نوع تیغه را بسازند به تعداد انگشتان یک دست نرسد. چرا که پروسه ی ساخت بسیار سختی دارد و دارای فنون و راز و رمزهایی نیز میباشد که تعداد کمی از استادان از طریقه ی ساخت آن مطلق هستن.فولادهای دمشقی، نتیجه ی تکنیک فورج هستند که بیش از 2000 سال قدمت دارند. اصل و آغاز پیدایش این فولادها نامشخص است (این فولادها همان فولادهای موج دار هستند که از مدت ها پیش در ایران تولید می شدند). فولادهای دمشقی در غرب، از زمان جنگ های صلیبی شناخته شدند. چراکه در این جنگ ها، مسلمانان از تیغه هایی با متریال خاص و با روش فورج شده استفاده می کردند. از آن پس فولادهای دمشقی در مناطق مختلف گسترده شده و شهرت زیادی پیدا کردند. بعدها آهنگران آمریکایی نیز ساخت و تولید آن را فرا گرفتند. تیغه های جوهردار و یا به اصطلاح داماس از حدود 532 لایه فولاد تشکیل شده است که با ضربات چکش و تاباندن فولادها به روی هم در کوره ساخته میشود. توضیح ساخت این تیغه به خودی خود میتوان به یک مقاله بلند ختم شود و تا این مرحله بسنده میکنیم.

 

جنس دسته  شمشیر طرح صفویه طلاکوب موزه ای

 و میرسیم به جنس دسته این محصول خاص و تک جنس استفاده شده در دسته ی این شاهکار از شاخ گاومیش قدیمی که حدود 11 سال قدمت داشت اسفاده شده است. شاخ های گاومیش اصولا یکی از شاخ های بسیار با دوام و سرسخت میباشد که همیشه امتحان خودش رو برای استفاده تو انواع محصولات چاقو پس داده و هم زیبایی منحصر بفرد طبیعی دارد که در نوع خودش جالب و زیبا هستن. 

 

 

جنس گل میخ شمشیر طرح صفویه طلاکوب موزه ای

جنس گل میخ های استفاده شده از فولادها و گل پرک میباشد که قدمتی حدودا 42 ساله دارند در پشت گل میخ های شاهد استفاده از سکه های قدیمی اصل دوره ی احمد شاه قدیم هستیم که جنبه ی ظاهری و با اصالتی به این محصول کاملا ایرانی داده است.

 

پشت دسته شمشیر 

 

جنس طلای شمشیر طرح صفویه طلاکوب موزه ای

خوب میرسیم به یکی از بخش های بسیار خاص و کم نظیر این محصول که همان قسمت طلاکوبی این اثر زیبا میباشد. همانطور که در عکس ها مشاهده فرمودین تماماین اثر بصورت بسیار دقیق و ریز به ریز طلاکوبی شده است. عیار استفاده شده در حکاکی این شمشیر خاص از عیار 24 عیار میباشد و کشور سازنده آن نیز سوئیس میباشد که جز طلاهای بسیار درجه یک و با کیفیت میباشد. طلاکوبی آیه هایی از قرآن کریم بر روی تیغه که با تیغه ی خاص تر از طلا که همان جوهردار منظورمون هستش ترکیب شده است نوید یک محصول واقعا خاص و در نوبه ی خود ماندگار را پدید می آورد.

 

حکاکی صورت گرفته آیه قرآن کریم با طلای 24 عیار بر روی تیغه

 

طراحی و ساخت این محصول چیزی حدود 2 ماه صرف شده است که با وسواس بسیار بالا نیز ساخته شده است چرا که این محصول جز محصولات موزه ای و صادراتی به کشورهایی همچون آلمان لهستان ژاپن و انگلیس میباشد که مشتریان بسیار بسیار مشتاق دارد که مشتاقانه از این محصول استقبال میکنند.

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه: