Skip Navigation Linksصفحه اصلی نمایش جزئیات
مشخصات کلی

شمشیر برنزی موزه ای طرح صفویه

قیمت برای شما : 6,500,000 تومان
در صورت نیاز می توانید بصورت خرید کارت به کارت ،خرید خود را انجام دهید!برای اطلاع دقیق کلیک کنید
حمیدرضا قربانلو - بانک ملت
شماره کارت : 7372-7509-3374-6104
حمیدرضا قربانلو - بانک مهر ایران
شماره کارت : 7263-6815-7310-6063
شمشیر برنزی  موزه ای طرح صفویه


طول کل:   
66/5 سانتیمتر  
طول تیغه:   
51 سانتیمتر  
طول دسته:   
15/5 سانتیمتر  
عرض تیغه:   
4 سانتیمتر  
جنس تیغه:   
برنز قدیمی  
جنس دسته:   
شاخ گاومیش کهنه  
وزن:   
610 گرم  
برند:   
رضا فرجیان  
غلاف:   
دارد  
جنس غلاف:   
چوبی روکش اصل چرم  
نوع محصول:   
شمشیر آنتیک و موزه ای  

توضیحات تکمیلی محصول

شمشیر برنزی  موزه ای طرح صفویه

شمشیر برنزی  موزه ای طرح صفویه از محصولات بسیار خاص وب سایت چاقوی زنجان میباشد. این محصول بسیار خاص و بصورت بسیار محدود ساخته شده است و تنها 3 عدد از این محصول در کل ساخته شده است. استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب و طرح دوره ی صفویه از ویژگی های فاخر این اثر میباشد. 

 

 

جنس تیغه شمشیر برنزی موزه ای

جنس تیغه ی این محصول بسیار با ارزشمند و زیبا از برنز میباشد که به نوبه ی خود استفاده از این نوع تیغه ها بسیار کم میباشد. دلیل استفاده کم از این نوع تیغه ها در این نوع شمشیرهای موزه ای زحمت بسیار زیاد نسبت به انواع فولاد و آبکاری بسیار ویژه آن میباشد. عرض تیغه این محصول 4 سانتی میباشد که نوک تیغه همانطور که مشخص میباشد طرح قدیم لرستان میباشد. شیارهای برجسته بر روی تیغه نیز را میتوان از ویژگی های خاص این محصول نام برد. بر روی این تیغه نیز شاهد کنده کاری اشعار کهن ایران باستان میباشیم که تمام بصورت دستی و با میخ و چکش پیاده سازی شده است. 

 

در نوک تیغه شاهد برجستگی های کامللا مشهودی میباشیم که وقت و زحمت بسیار برده است تا این شیارهای برجسته پدید آمده اند.

 

جنس دسته محصول

جنس دسته ی شمشیر موزه ای برنزی طرح صفویه نیز از شاخ گاومیش قدیمی میباشد که بصورت استادانه بر روی دسته پرچ شده است. شاخ گاومیش استفاده شده بر روی دسته عمری حدود 12 سال دارد که علاوه بر کهنه بودن آن دارای کیفیت بسیار بالا و زیبایی بسیار خوبی میباشد.

 

جنس گل میخ های دسته

جنس گل میخ های استفاده شده بر روی دسته از سکه های نقره ی اصل دوره ی رضا شاه میباشد که بسیار قدیمی میباشد و دارای قدمت زیادی است و دلیل استفاده شدن این سکه ها بر روی این دسته به علت کهن سال بودن آن و قیمتی بودن آن میباشد و همانطور که جنس سکه ها از نقره میباشد از لحاظ کیفیت و استحکام بسیار مناسب برای استفاده در دسته به عنوان گل میخ میباشد.

 

این شاهکار هنری اثر استاد رضا فرجیان از نام آشناترین استادان شمشیر سازی استان زنجان میباشد که همواره در تولید شمشیرهای موزه ای و آنتیک پیش قدم بوده و صاحب سبک بوده اند. ایشان اثرهای بسیار خاص و فاخر را دارا هستند و از محصولات ایشان از کشورهای عربی حوزه ی خلیج فارس و کشورهای اروپایی مثل آلمان ترکیه نروژ ایتالیا بسیار پرطرفدار میباشد.

نکته:این محصول یک اثر فاخر و موزه ای و کلکسیونی میباشد و بصورت بسیار محدود ساخته شده است. و بعد از فروش این محصول دیگر امکان ساخت آن دیگر نخواهد بود و یک محصول یادگاری خواهد بود.

محصولات مشابه
نظرات کاربران
نام:  
ایمیل:  
متن دیدگاه: